Ubezpieczenie AC. W jakich sytuacjach warto je mieć?

Auta w Polsce podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu ma obowiązek posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - E-mirip.plUbezpieczenie AC. Przed czym chroni?

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że nie jest ono wymagane tak jak jest to w przypadku OC. Mając AC nie musimy martwić się gdy coś podzieje się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą uszkodzi się również nasze auto wtedy jeśli nie mamy AC to będziemy musieli naprawić auto na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich kosztów, gdyż wówczas koszty reperacji zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie atuty posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz samochód również od kradzieży.

Kiedy dobrze mieć wykupione ubezpieczenie AC

Zauważa się modę, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla młodych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele wybierają AC dla swojego auta. Skąd taka zależność? Starsze auta są warte mniej niż ich odpowiedniki nowe stąd ich posiadacze tłumaczą, że nie opłaca im się wydawanie kolejnych pieniędzy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka dodatkowa polisa może się nam przydać, ponieważ nie wiadomo czy nasze auto nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie otrzemy stojącego obok auta. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują oferty przygotowane specjalnie dla właścicieli starszych samochodów. Są to ofert, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują dedykowane pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wtedy zazwyczaj oferta ograniczona jest do kilku zapisanych w umowie zdarzeń.