Na czym polega endermologia?

Endermologia - E-mirip.plKażda kobieta chce być jak najpiękniejsza. usiłują to jednakże uzyskać na wiele metod. Niektóre poddają się niełatwym operacjom plastycznym, inne próbują naturalnych sposobów, a jeszcze kolejne nieskomplikowanych zabiegów takich jak właśnie zabiegi Endermologiczne.

Endermologia to nic innego jak rodzaj masażu, wykonywanego maszynowo, co pomaga zwiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak efektywne. Ciśnienie wywiera wpływ na tkankę łączną, co pomaga wygładzić skórę, uwolnić się od cellulitu,odpręża tkankę mięśniową, a do tego wygładza zeszpecenia na ciele. To właśnie od ich likwidacji wzięła się ta dziedzina.

Przebieg zabiegu endermologicznego

Zabieg kierowany jest mechanicznie. Pacjent odbywa go w odpowiednim, obcisłym kostiumie, który stopuje kontakt głowicy ze ciałem i ochrania tym samym ciało przed ewentualnymi uszkodzeniami oraz zapewnia o wiele lepszy poślizg walcom.

Korzyści z endermologii

Osoba wykonująca zabieg prowadzi głowicę składającą się z dwóch rolek masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje utworzenie się fałdy skórnej. Przez to skóra przyjmuje wygląd fali, rolowanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy pomocy wałków. Pobudza to tkankę łączną, przez co zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry i jest dający lepsze efektyod innych metod przeciw cellulitowi, czy bliznom. walce mocno ugniatają ciało w najróżniejszych stronach, co pobudza krążenie oraz metabolizm.

Do tego, zabieg pełni również funkcję masażu limfatycznego, dzięki czemu podczas zabiegu na skutek stymulowanego układu limfatycznego z organizmu usuwane są toksyny oraz tłuszcze, jak również rozpoczyna się produkowanie elastyny oraz kolagenu, co polepsza stan ciała.

Masaż taki trwa około 30 minut, a by wyniki były widoczne trzeba pasma 10-15 masaży. Poleca się stosować masaże jednocześnie ze zdrowym sposobem funkcjonowania oraz uprawianiem sportu, a dla lepszego oczyszczenia ciała z toksyn – wypijania co najmniej 2l wody każdego dnia. Jeden masaż kosztuje sto pięćdziesiąt – trzysta złotych zależnie od tego czy strój jest gratis czy nie, oraz od tego, czy rezerwujemy szereg zabiegów, czy tylko jeden masaż.

Stanowczo poleca się skorzystać z takiego masażu chociaż by sprawdzić jak po tym będziemy się czuli. Najlepiej w salonie proponującym masaże ze stosowaniem maszyny LPG Alliance – najznakomitszego i najnowocześniejszego z istniejących.

Endermologia – niebezpieczeństwa

Mimo wielu plusów masaży, istnieją też ograniczenia w stosunku do ich wykonywania. Należą do nich na przykład brzemienność, karmienie piersią, czas pięciu miesięcy od urodzenia dziecka i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, silny stan chorobowy, czynny nowotwór, zapalenie żył, żylaki, lub peeling. Dokładniejszych informacji o przeciwwskazaniach powinno się szukać na witrynach salonów wykonujących te masaże. Przedstawiamy Państwu przykład strony internetowej gabinetu endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najodpowiedniejszym i dającym największe rezultaty sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. do tego jest ogólnodostępna niezbyt kosztowna w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z podobnymi dolegliwościami, oraz nie stwarza niedogodności dla pacjenta takich jak ból czy konieczność rekonwalescencji.