Kupowanie samochodów używanych. Jak nabyć auto, nie będąc stratnym?

Nieużywany samochód to przez wiele osób oznaka bogactwa. Nie każdego bowiem stać na kupno auta prosto z salonu. Alternatywą może być kupno auta z drugiej ręki.

Kupowanie samochodów używanych - E-mirip.plTak na oko jest wszystko jest w porządku…

Przeciwnicy kupowania samochodów używanych wskazują, że podstawową problemem takich transakcji jest nieznana rzetelna historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można spotkać nieuczciwych handlarzy, którzy nie są w porządku i chcą sprzedać nam samochód niezupełnie sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą próbują ukryć. Aby uniknąć taki podejrzanych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeżeli nie mamy doskonałej wiedzy co trzeba sprawdzić, warto wtedy skorzystać z pomocy osoby znajomej, która za nas oglądnie auto oraz oceni jego faktyczny stan.

Kupno samochodu używanego z gwarancją

Można także wybrać alternatywną opcję. A mianowicie udać się do komisu samochodowego. Niestety i tutaj zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich znacznie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeżeli kupimy auto w komisie, mamy określone prawa związane z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno samochody własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich zbycia. Bez względu na sposób, jeśli komis to strona uczestnicząca w procesie kupna – sprzedaży, odpowiada on za udzielenie zabezpieczenia praw kupującego. Istotne są tu kwestie związane z faktem czy podmiot kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas odrębne podstawy prawne, jakie regulują detale zabezpieczenia.

Import i sprzedaż bezwypadkowych aut z Niemiec – http://auto-bzyk.com.pl/opinie-klientow