Brak akceptacji rówieśników dziecka. Co robić?

Problem przemocy wśród rówieśników staje się w ostatnim czasie bardzo ważnym zjawiskiem. Wielu dorosłych rozmyśla w jaki sposób pomóc swojemu dziecku? Co zrobić żeby odnalazło się ono w klasie i stało się jej częścią?

Dziecko może niczego nie powiedzieć. Co wtedy?

Brak akceptacji rówieśników dziecka - E-mirip.plJako rodzice powinniśmy bacznie obserwować nasze dzieci, a także dużo z nimi rozmawiać. Budowanie relacji z dzieckiem zaczyna się już w okresie niemowlęcym. Uwaga poświęcone naszym dzieciom procentuje zaufaniem, jakim darzą nas one również w późniejszym wieku. Znając doskonale nasze dziecko, będziemy mogli zorientować się, że dzieje się z nim coś podejrzanego. Wtedy będziemy mogli odpowiedni zareagować. Brak akceptacji rówieśników dziecka jest szalenie ciężkim przeżyciem. Gdy nie jest akceptowane przez grupę, często pozostaje na uboczu. Nie angażuje się w działania, zachowuje się jak nieobecny. A wszystko to po to aby nie zwracać na siebie zainteresowania ponieważ boi się poniżania ze strony rówieśników. Takie sytuacje mogą powodować, że dziecko zamknie się w sobie, będzie obojętne.

Jak sprawić, aby dziecko odczuło ulgę?

Dużo rodziców szuka sposobu jak pomóc swojemu dziecku. Zadanie jest skomplikowane. Z odsieczą może przyjść pedagog szkolny bądź wychowawca i ich rola jest znaczna, jednak jeśli brać pod uwagę pracę z całą grupą. Dojście do istoty problemu, jakie dokuczają naszemu dziecku może nie być takie proste. Wielu rodziców decyduje się na indywidualną pracę psychologa, który w pełnych zaufania warunkach pomoże rozwikłać problem. Gdy sytuacja jest poważna warto szukać ratunku gdzie indziej. Gabinet psychologiczny jest tym miejscem, gdzie przerażeni rodzice poszukują pomocy dla swoich dzieci – http://www.balans.edu.pl.